Zastanawiałeś się może, co wspólnego ma firma chłodnicza z pompą ciepła? Wbrew swojej nazwie pompy ciepła to urządzenia, które pracują na rozwiązaniach stosowanych w chłodnictwie. Wystarczy też dodać, że to właśnie producenci klimatyzatorów i komponentów chłodniczych stworzyli sprężarkę opartą na technologii inwerterowej, a więc dokładnie taką, jaka stosowana jest w pompach ciepła.

Wybór odpowiedniej firmy instalatorskiej jest niezmiernie ważny - nawet najlepsza pompa ciepła nieprawidłowo podłączona i skonfigurowana, może przysporzyć sporo problemów. Nie ujmując niczego specjalistom branży grzewczej i hydraulicznej, to właśnie chłodnictwo jest istotą funkcjonowania pomp ciepła. Z tego względu warto zdecydować się na zakup pompy w doświadczonej firmie chłodniczej.

Piszemy o tym, nie tylko dlatego, że jesteśmy firmą chłodniczą. Nasze słowa wynikają z bieżących uregulowań prawnych, o których mogłeś jeszcze nie słyszeć:

Komisja Europejska jednoznacznie uznaje pompy ciepła jako urządzenia chłodnicze – określenie to pojawia się w opublikowanej broszurze, w której możemy przeczytać, że: „Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące obieg chłodniczy do pobierania energii ze źródła ciepła […]. W 2009 roku na mocy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady pompy ciepła uwzględnione zostały w katalogu odnawialnych źródeł energii. Ponadto Dyrektywa ta - 2009/28/WE – reguluje też kwestie dotyczące kompetencji osób zajmujących się instalacją pomp ciepła. Przed końcem 2011 roku kraje członkowskie, a więc i Polska, będą musiały wprowadzić certyfikację kompetencji.

W Polsce prace legislacyjne nad pompami ciepła wciąż trwają. Aktywny udział bierze w nich Krajowe Forum Chłodnictwa. Jest to największa w Polsce organizacja branży chłodniczej zrzeszająca większość firm tej branży.

Aby nie wdawać się zbyt mocno w żargon prawniczy, działania KFCh dotyczące pomp ciepła sprowadzają się do dostosowania przepisów polskich do legislacji unijnej, a więc do:

  • uwzględnienia pomp ciepła w projekcie ustawy o odnawialnych zasobach energii i ich racjonalnym wykorzystaniu
  • zwrócenia uwagi na ogromne znaczenie fachowego montażu i rozruchu instalacji, a więc, aby instalatorów pomp ciepła obowiązywały te same wymagania, co instalatorów chłodniczych

Uregulowania prawne dotyczące pomp ciepła są ważne nie tylko ze względów ekologicznych tj. większego udziału energii odnawialnej w polskim bilansie energetycznym, ale i ze względu na jakość usług, a przez to bezpieczeństwa i zadowolenia użytkowników.

Będąc firmą chłodniczą jesteśmy na bieżąco z przepisami dotyczącymi pomp ciepła. Decydując się na współpracę z nami, wybierasz:

  • zaufanie – pompy ciepła powietrze-woda Estia to produkt sprawdzonego producenta, z którym współpracujemy od wielu lat. Będąc autoryzowanym partnerem firmy Carrier-Toshiba montujemy i serwisujemy klimatyzatory oraz inne rozwiązania chłodnicze.{slimbox images/stories/certyfikat2.jpg, images/stories/certyfikat2_min.jpg, Certyfikat Carrier}
  • specjalizacja – jesteśmy firmą chłodniczą. Instalacje chłodnicze, sprężarki i inne komponenty nie mają przed nami tajemnic. Główny profil naszej działalności to gwarancja dobrze wykonanego montażu oraz profesjonalnego serwisu.
  • doświadczenie – setki założonych klimatyzatorów w domach i lokalach użytkowych, instalacje chłodnicze w supermarketach i obiektach przemysłowych
  • uprawnienia – spełniamy wszystkie wymogi w zakresie certyfikacji pracowników oraz uprawnień do serwisowania układów chłodniczych.
  • wiedza – jesteśmy na bieżąco z innowacjami, u czestniczymy w szkoleniach serwisowych organizowanych m.in. przez Toshiba.
  • pomoc - naszą wiedzą dzielimy się z klientami – montaż pompy ciepła nie kończy się wraz z dokręceniem ostatniej śrubki. Klient przechodzi dokładne szkolenie, dzięki któremu będzie mógł samodzielnie ustawiać parametry pompy, wykorzystując wszystkie możliwości, które przyczyniają się do efektywnego i oszczędnego działania
  • doradztwo – nie namawiamy klientów na zakup pomp ciepła. Zadajemy im mnóstwo pytań, dzięki którym jesteśmy w stanie rozpoznać ich potrzeby, a następnie znaleźć do nich najlepsze rozwiązanie. Warto poświęcić dużo czasu na dokładny wybór pompy ciepła. Kiedy już będzie zainstalowana, nie powinna zaprzątać naszej uwagi.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, skontaktuj się z nami i pozwól nam rozwiać Twoje wątpliwości.
Posiadamy odpowiednie certyfikaty.