Warto wiedzieć

Masz pytania - nie znalazłeś odpowiedzi...
Zapytaj

Jeśli przekonałeś się do możliwości i oszczędności, jakie oferuje pompa ciepła, a także zdecydowałeś się na rozwiązanie typu powietrze-woda, wybierz sprawdzonego producenta oraz firmę instalatorską.

Warto zainwestować w wysokiej klasy niezawodne urządzenia sprawnie zamontowane przez doświadczoną firmę, która będzie w stanie zapewnić profesjonalną obsługę serwisową.

Producent

Estia to marka stworzona przez znaną na całym świecie firmę Toshiba – producenta klimatyzacji.

Słowa takie jak „innowacyjność”, „niezawodność” oraz „światowy lider” pojawiają się w opisach wielu firm, które oferują swoje produkty na polskim rynku.

Dlatego też chcielibyśmy przedstawić wybrane fakty z historii firmy Toshiba, które najlepiej świadczą o tym, że określenie „światowy lider w klimatyzacji” nie jest pustym hasłem marketingowym:

  • rok 1930 – Toshiba opracowuje pierwszą na świecie sprężarkę hermetyczną do zastosowań chłodniczych
  • rok 1961 – Toshiba opracowuje pierwszy na świecie klimatyzator mieszkaniowy typu split
  • rok 1980 – Toshiba jako pierwsza firma opracowuje technologię inwerterową wykorzystywaną w klimatyzacji oraz pompach ciepła powietrze-woda Estia. Ponadto producent opracowuje nowatorską technologię pomp powietrze-powietrze, zdobywając doświadczenie, które owocuje obecnie przy pompach powietrze-woda.
  • ISO 14001 – taki certyfikat uzyskał system ochrony środowiska stosowany przez Toshiba
  • R410A – Toshiba jako pierwszy producent wprowadziła ten ekologiczny czynnik chłodniczy nowej generacji do wszystkich swoich produktów

Więcej informacji na temat Toshiba można znaleźć tutaj.